Ogłoszenia

                                                                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09. 2023 r.- po mszach św. zbiórka do puszek Caritas na hospicja – tzw.„ Niedziela Hospicyjna”.
O godz. 15 00 – Godzina Miłosierdzia / Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
o godz. 16 00 – spotkanie rodziców dzieci komunijnych w salce parafialnej (będą do pobrania deklaracje rodziców dzieci komunijnych )
Msze święte sprawowane są następującym w porządku ;
w niedzielę i święta o godz. 8 00, 9 30, 11 00 , 12 30 i 18 00
w dni powszednie o godz. 8 00 i 18 00.
Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej
Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Antoniego – od środy po porannej mszy św. do piątku do wieczornej mszy św.- (porządek adoracji Róż Różańcowych w gablotach). Po mszy św. wieczornej w piątek spotkanie modlitewne Wspólnoty Fatimskiej.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy;
w środę – św. Wincentego a Paulo prezbitera
w czwartek- św. Wacława męczennika
w piątek- Święto Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała
w sobotę -św. Hieronima prezbitera Doktora Kościoła
W przyszłą niedzielę 01.10. – I niedziela miesiąca- adoracyjna , po mszy św. o g. 11 00- spotkanie i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej – zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe ; dzieci od poniedziałku do piątku na g. 17 00 , w czwartki zapraszamy szczególnie młodzież, dorosłych codziennie o g. 17 30- prosimy róże i wspólnoty o prowadzenie różańca ; Niedziela – Róża MB Fatimskiej, poniedziałek ; MNP z Lourdes i św. Dominika, wtorek św. Jana Chrzciciela i NSPJ, Środa- MB Nieustającej Pomocy, czwartek -Margaretki, piątek – Wspólnota Fatimska , sobota- św. Józefa i Niepokalanego Serca NMP. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi św. .
Można dołączyć się do ofiar składanych na tablice upamiętniającą ks. Roberta w Grocie MB Fatimskiej – po mszach świętach członkowie Rady przyjmują ofiary na ten cel.( tydzień temu zebrano 2205 zł.) Dziękuję za ofiary składane również od od innych wspólnot. Dziękujemy też Stowarzyszeniu Sokół za odnowienie krzyża przy kościele MBF.
Corocznie 28 września, o godz.15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny ma miejsce Międzynarodowa koronka na ulicach miast. Jesteśmy wszyscy zaproszeni do modlitwy, by stanąć np.: na ulicy, przed domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem, krzyżem misyjnym, przydrożną kapliczką, szpitalem, hospicjum itd. i odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Ognisko św. Ojca Pio przy parafii MB Fatimskiej zaprasza na Festyn Rodzinny 30.09.( w sobotę) od g. 14 00- – prosimy o pomoc w upieczeniu ciasta na tę okazję. A w piątek wieczorem prosimy o pomoc w przygotowaniu stołów.
„Wzorem lat ubiegłych zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci z opiekunami na wspólny różaniec w intencji naszej Ojczyzny podczas inicjatywy „Różaniec do granic”, która w naszej Archidiecezji odbędzie się w sobotę, 7 października br., w Święto Matki Bożej Różańcowej, o godz. 15.00. – Dekanat Dębno ma swoje miejsce modlitwy w parafii p.w. św. Antoniego w Boleszkowicach ( własnymi środkami udajemy się do miejcowości Porzecz nad Odrą )

4. Dziękujemy za wszelkie dobro i pomoc za opiekę nad świątyniami i wokół , za ofiary na potrzeby parafii – serdeczne ” Bóg zapłać”

5..Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; Gość Niedzielny i Niedziela.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty + Małgorzatę Doroszko i + Marię Draus. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy współczucia i polecamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek…
Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia ; obfitości łask Bożych i opieki Matki Bozej na każdy dzień !.  Szczęść Boże !


Przewiń do góry
Skip to content