Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2024 r. – czasu pokuty i nawrócenia przygotowujący nas do przeżywania najważniejszych świat wiary Zmartwychwstania Pańskiego.Pomagają nam w tej duchowej drodze   nabożeństwa wielkopostne Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe, a zwłaszcza rekolekcyjne ćwiczenia , które będą w naszej parafii od przyszłej niedzieli.

Zapraszamy dzisiaj na g. 17 00 na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym do kościele św. Antoniego po nim o g. 18 00 msza św. wieczornaofiary z Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Groby P.J.

W  Wielkim Poście nie będzie niedzielnych Godzin Miłosierdzia.

Dzisiaj o g. 16 00- spotkanie rodziców dzieci  komunijnych w salce parafialnej.

2. W tygodniu przeżywamy w liturgii Kościoła;

w czwartek – święto Katedry św. Piotra Ap.

W piątek– Nabożeństwa Drogi Krzyżowej ; o g. 7 30- dla dorosły o g. 17 00 – dla dzieci o g. 18 30- dla młodzieży i pozostałych wiernych.

Od przyszłej niedzieli 26.02.-rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne – które potrwają do środy rekolekcje będzie głosił- ks. Michał Malek dyrektor administracyjny Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Szczecinie im JPII.

W przyszłą Niedzielę -Niedziela ” Ad Gentes” – wspomagamy misje modlitwą i ofiarami; zbiórka do puszek na misje po mszach św.!

3. Dziękujemy za pomoc i opiekę nad świątyniami . Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i ofiary dzisiejsze na nasz funduszu remontowego ; za każdą pomoc i wsparcie  składamy  serdeczne ”Bóg zapłać”.

W związku z planowanym na czerwiec jubileuszem 50-lecia parafii; zwracamy się z prośbą o udostępnienie swoich zdjęć z pierwszych lat powstania parafii – do skopiowania na wystawę, które  oczywiście zostaną  zwrócone.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; Gościa Niedzielnego i Niedzieli Dekretem ks Arcybiskupa ; Ks. Łukasz Suchenia po 2 i pół roku posługi w naszej parafii został od 20.lutego wikariuszem w parafii Chrystus Króla w Świnoujściu a ks. Miłosz Paszkiewicz z tej  parafii przychodzi do naszej. Dziękujemy Ks. Łukaszowi za gorliwą posługę i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej placówce . Wdzięczność za wspaniałą pracę w naszej parafii będziemy mogli wyrazić w czasie pożegnania jutro na mszy o g. 18 00 w kościele  MBF- ofiarami wspomożemy ks. Łukasza na czas przeprowadzki.

Wszystkim jubilatom solenizantom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia; obfitości łask Bożych; zdrowia i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże ! 


Przewiń do góry
Skip to content